"Kaliteli ve Kurumsal Nakliyat Hizmetleri"

Nakliye Aracının Trafik Kazasına Karışması Durumunda Oluşacak Durumlar

  • Anasayfa
  • ...Durumunda Oluşacak Durumlar
Nakliye Aracının Trafik Kazasına Karışması

Nakliye aracının taşınma işlemleri sırasında kaza yapması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Hava koşulları, yol ve sürücü hatalarından dolayı trafik kazaları gerçekleşmektedir. Nakliye aracının kazaya karışması durumunda taşınma işlemini gerçekleştiren ev veya ofis sahipleri, eşyalarının zarar göreceğine dair endişe taşırlar. Bu gibi durumlarda nakliyat sigortası ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, nakliye firmalarının kendilerine ait sigorta sözleşmeleri yer almaktadır. Velhasıl, kaza gibi durumlarda eşyalarının zarar göreceği endişesi taşıyan ev ve ofis sahiplerinin tazip olmalarına gerek yoktur. Eşyaların zararı mutlaka temin edilecektir. Mali konular, mukadderat deyip geçilecek konular arasında yer almaz. Müşteri, zor durumda bırakılmaz.

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

Evden eve nakliyat sözleşmesi sayesinde trafik kazası gibi durumlarda müşterinin malının maddi zararının temin edileceğine dair anlaşma yapılmış olur. Evden eve nakliyat sözleşmesinde; sözleşmenin amacı, firmanın adı ve adresi, eşya sahibinin adı, eşyaların alınacağı ve bırakılacağı adres, genel maddeler yer alır. Buna göre, zarar gören veya tamamen kullanılamaz hale gelen eşyaların fiyatı, taşıma bedelinden düşürülür. Can alıcı nokta ise, bu sözleşmede, evden eve nakliyat firmasının, eşyaları kazalara karşı belirli bir miktar dahilinde nakliye sigortasıyla sigortalayacak olduğudur. Kısacası, trafik kazası sonucu eşyalarının zarar görmesinden muzdarip olan kimselerin tasvip edeceği nitelikler taşıyan oldukça muvaffakiyetli bir anlaşma özelliği taşımaktdadır.

bahçelievler nakliyat blog ara resim

Bahçelievler'de ve civar bölgelerinde Nakliyat Hizmetleri veren firmamız; geçmiş 20 yılın verdiği tecrübe ile Evden Eve Nakliyat, Ofis Taşıma, Kurumsal Nakliyat Hizmetleri ve Eşya Taşıma sektöründe lider firmalardan biri haline gelmiştir. Firmamız; alanında uzman, güleryüzlü kadrosu ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı politikası ile Bahçelievler sakinlerine sorunsuz ve zahmetsiz bir taşınma vaad etmektedir.

En İyi & En Kaliteli Nakliyat Firması

Neden Nakliyat Sigortası Alınmalıdır?

Nakliyat sigortası sayesinde malın taşınma aracı yüzünden fiziken zarar görmesi teminat altına alınmaktadır. Herhangi bir taşınma aracıyla taşınan malların; bu sigorta sayesinde poliçede yer alan şartlar ve klozlar doğrultusunda bir kaza veya olaya bağlı olarak zarar görmesi durumunda nakliyat sigortası tarafından teminat altına alınması gerçekleştirilmiş olunur. Taşımacılık öncesi, nakliyat firmasıyla sözleşme imzalanması, son derece ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü, nakliye şirketi, altına kaşesini bastırıp imzalattığı sözleşmeye sadık kalmak adına elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Buna ek olarak, sözleşmeyle beraber şehirlerarası taşımacılıklar için sigorta poliçesi talep edilmelidir. Ancak, bu sayede karşılıklı olarak mutabık olunacak mütenasip bir anlaşma gerçekleştirilmiş olunur.

Sigortalı Nakliye Nedir?

Türkiye'de nakliyat sigortası bir bütün olarak ele alınmaktadır. Yalnızca evden eve nakliyat sözleşmesi kavramı yoktur. Nakliyat sektöründe sigortalı nakliye kapsamı içerisinde yer alan iki çeşit sigorta bulunmaktadır. Emtia nakliyat sigortası ve üçüncü kişilere karşı mali mesuliyet sigortası yer almaktadır. Sigortalı nakliye, genel olarak nakliye firmasının zarara uğramasını önlemeyi hedefler. Çünkü, sigorta poliçesi içerisinde herhangi bir maddenin gözden kaçırılması, tüm zararın nakliye firması tarafından ödeneceği anlamına gelir. Ayrıca, müşterinin açacağı bir tazminat davasının yükümlülükleri, yine nakliyat firması tarafından karşılanacaktır. Velhasıl, bu gibi durumlarda, evden eve nakliyat sözleşmesinin iki tarafın mutabık olacağı, maddeleri peyda edilmiş bir anlaşma olması gereklidir.

Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?

Nakliyat firmasının hatalarından kaynaklanan durumlar, genellikle, sigorta firmaları tarafından ödenmez. Bu durum, sigorta poliçesinde peyda edilmiştir. Sigortalı nakliye poliçesi, nakliyat firmasının dışında meydana gelmiş zararları kapsamaktadır. Örneğin, trafik kazası sonucunda meydana gelen eşya zararları, bu kapsam içerisinde yer alır. Sigorta eksperleri, eşya taşınma işleminden önce tespitte bulunurlar. Bunun sebebi, eşyalarda oluşacak zararların tam anlamıyla tespit edilmesidir. Ancak, sigorta eksper ücretlerinin fazla olmasından dolayı sigorta firmaları bundan uzak durmaya gayret ederler. Velhasıl, nakliye firmasıyla yapılan sözleşmenin dışında sigorta yaptırmak; eşya sahiplerine ekstra bir avantaj sağlar. Trafik kazası gibi durumlarda nedamet hissi yaşamamak adına mutlaka sigorta yaptırılmış olmalıdır.

Bahçelievler Hizmet Bölgelerimiz?

"%100 Müşteri Memnuniyeti İle Kalite Taşıyoruz!"

Bahçelievler Nakliyat Hizmetlerimiz?

"Kurumsal, Kaliteli, Ekonomik, Hızlı ve Güvenilir Nakliye Hizmetleri!

Taşıma Aşamaları

  • Ekspertiz
  • Sigortalama
  • Paketleme
  • Yükleme
  • Taşıma
  • Yerleştirme
  • Kontrol
  • Müşteri Onayı
Bahçelievler Nakliyat © Tüm Hakları Saklıdır - Bahçelievler Evden Eve Nakliye Hizmetleri.