"Kaliteli ve Kurumsal Nakliyat Hizmetleri"

Nakliyat Çalışanlarımızın Kusuru Durumunda Oluşabilecek Sorunlar

Nakliyat Çalışanlarımızın Kusuru Durumunda Oluşabilecek Sorunlar

Evden eve ve ofis nakliyatında en ehemmiyetli konulardan birisi, eşya sigortasıdır. Nakliyat sektöründe sigortanın kapsadığı alanlar değişkenlik göstermektedir. Buna göre, tam zarar; taşıma sırasında eşyaların zarar görmesi halinde verilen teminattır. Dar teminat ise hem nakliye kamyonunun hem de eşyaların zarar görmesi halinde ortaya çıkar. Geniş teminat; nakliyesi gerçekleştirilen eşyaların varış noktasına kadar karşılaşabileceği tüm zararların güvence altına alınmasıdır. Sigortalı bir nakliye firmasıyla çalışan müşteriler, bu teminatlar sayesinde hiçbir konuda nedamet yaşamazlar. Nakliyat çalışanlarının sebep olduğu ufak tefek hatalar; anlaşmalı olunan nakliyat firmaları sayesinde karşılanır. Bu sayede, müşteri, firmaya hizmeti dolayısıyla müteşekkir olmaya devam eder.

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat sigortası; eşyaların evden eve veya ofise taşınması işlemi sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmasıdır. Nakliyat sigortasının içerisinde hem basit hatalar hem ticari tehlikeler yer almaktadır. Taşımacılık esnasında zarar gören mallar, nakliyat sigortası sayesinde güvence altına alınmaktadır. Çarpma, soygun ve batma gibi konularda nakliyat sigortasının önemi ortaya çıkmaktadır. Velhasıl, eşyalarının zarar görse bile hasarlarının giderilmesini isteyen kişilrin mutlaka nakliyat sigortası yaptırması gerekir. Nakliyat sözleşmesinin dışında evden eve nakliyat sözleşmesi de yer almaktadır. Nakliyat firmasından kaynaklanan sıkıntılar, genel olarak sigorta şirketleri tarafından karşılanmaz. Risklere karşı müteyakkız olmak isteyen müşteriler, elzem bir şekilde her türlü sigorta sözleşmesine hakim olmalıdır.

bahçelievler nakliyat blog ara resim

Bahçelievler'de ve civar bölgelerinde Nakliyat Hizmetleri veren firmamız; geçmiş 20 yılın verdiği tecrübe ile Evden Eve Nakliyat, Ofis Taşıma, Kurumsal Nakliyat Hizmetleri ve Eşya Taşıma sektöründe lider firmalardan biri haline gelmiştir. Firmamız; alanında uzman, güleryüzlü kadrosu ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı politikası ile Bahçelievler sakinlerine sorunsuz ve zahmetsiz bir taşınma vaad etmektedir.

En İyi & En Kaliteli Nakliyat Firması

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama

Taşınmayı düşünen herkesin aklındaki ilk soru evden eve nakliyat ücretlerinin ne kadar olduğudur. İnternetteki fiyat hesaplama araçları sayesinde nakliyat ücretleri hakkında fikir edinmek mümkündür. Ancak, her şeyden önce nakliyat fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmek gerekir. Öncelikle, hangi eşyaların paketleneceğine dair nakliyat firmasını bilgilendirmek şarttır. Eşya çeşidi ve sayısını öğrenen nakliyat firması, buna uygun olarak bir fiyat teklifinde bulunacaktır. Eşyaların nereden nereye taşınacağı konusu ayrı bir ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü, nakliyat firması, eşya taşırken ne kadar yakıt ve zaman harcayacağını tespit etmek zorundadır. Özellikle, şehirler arası nakliyat işlemlerinde bu bilginin önemi büyüktür. Şehir içi mesafe önemsiz bir giderdir.

Nakliyat Sigortasının Genel Şartları Nelerdir?

Nakliyat sigortasının ilk maddesine göre her türlü zarar ve hasarlar; sigortacıya aittir. Denizde oluşan kazalar, trafik kazaları bu madde doğrultusundadır. Ancak, bombalı saldırılar, gemilerin çatışması, grevcilerin vereceği hasarlar gibi durumlar, nakliye sigortasının kapsamına alınmaz. Nakliye sigortasının bir diğer maddesine göre; kırılma, çalma ve paslanma gibi olaylarda sigorta, aksi bir durum olmadığı sürece zarara ve hasara uğrama olasılığını sağlama almaz. Bundan mütevellit, taşınma işlemleri sırasında nakliye şirketi elemanlarının kusuru doğrultusunda oluşan hasarlar, sigorta sözleşmesinin kapsamında değildir. Evden eve nakliyat sözleşmesinde bu gibi durumlar için maddeler yer almaktadır. Bu gibi durumların tahakkuk edilmesinde müşteri mahiyetine önem verilmelidir.

Nakliyat ve Taşımacılık Sözleşmesi

Nakliyat ve taşımacılık sözleşmesi; nakliyat firması ve müşteri arasında karşılıklı mutabakatı sağlamak adına yapılır. Bu sözleşmede, nakliyat firmasının ve müşterinin hakları yer almaktadır. Müşterinin gözünün arkada kalmaması adına her detay, bu sözleşmeye eklenir. Bu sözleşme, müşterileri koruyan bir sözleşmedir. Evden eve nakliyat ve taşımacılık sözleşmesinde, eşyaların başına bir şey geldiği zaman neler olacağına dair açıklamalar yer alır. Nakliyat sözleşmesinin yükümlülükleri, her iki tarafı da kapsamaktadır. Nakliyat sözleşmesi, eşyaların alınması ve yeni yerine nakledilmesine kadar olan süreci kapsamaktadır. Velhasıl, eşyaların alınması ve yeni yerine taşınmasına kadar olan süreçte müşterilerle nakliyat firmaları arasındaki intibak; bu sözleşme sayesinde sağlanacaktır.

Nakliyat Sözleşmesi Neleri Kapsar?

Nakliyat sözleşmesi; tüm eşyaların montaj, demontaj ve paketlenip kutulanması süreçlerini kapsamaktadır. Hem müşteri hem de nakliyat firması; bu sözleşmenin tüm yükümlülüklerini kabul ettiklerini taahhüt ederler. Bu sözleşme kapsamında, eşyalar zarar gördükleri takdirde, firma tarafından tamir edilecektir. Tamir edilemeyecek eşyalar için ise firma; yenisini almakla yükümlüdür. Eşyaların nakliyat elemanları tarafından hasara uğraması ve kaybedilmesi tamamen nakliyat firmasının sorumluluğu altındadır. Ancak, bazı özel eşyaların sorumluluğu, sözleşmede belirtildiği takdirde eşya sahibine ait olacaktır. Mihnet yaşanmaması adına eşya sahipleri ve nakliyat firması arasında daha detaylı anlaşmalar söz konusu olabilmektedir. Ancak, eşyaların nakliye firmasının elemanı tarafından zarar görmesine asla müsamaha gösterilmez.

Bahçelievler Hizmet Bölgelerimiz?

"%100 Müşteri Memnuniyeti İle Kalite Taşıyoruz!"

Bahçelievler Nakliyat Hizmetlerimiz?

"Kurumsal, Kaliteli, Ekonomik, Hızlı ve Güvenilir Nakliye Hizmetleri!

Taşıma Aşamaları

  • Ekspertiz
  • Sigortalama
  • Paketleme
  • Yükleme
  • Taşıma
  • Yerleştirme
  • Kontrol
  • Müşteri Onayı
Bahçelievler Nakliyat © Tüm Hakları Saklıdır - Bahçelievler Evden Eve Nakliye Hizmetleri.