"Kaliteli ve Kurumsal Nakliyat Hizmetleri"

Ev Taşıma Ücretlerinde Fiyat Değişikliği

Ev Taşıma Ücretlerinde Fiyat Değişikliği. Nakliyat Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Ev Taşıma Ücretlerinde Fiyat Değişikliği

Nakliyat ücretleri belirlenirken dikkate alınan kriterler; taşınacak eşyaların kapladığı alan, kaç adet eşyanın nakliyesinin yapılacağı, nakliyat işlemlerini yapacak personel sayısı, nakliyat işlemleri sırasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, nakliyat işlemi yapılacak evin yeni eve olan uzaklığı, nakliyat sefer sayısı ve sigortalı nakliyatın maliyeti olarak bilinmektedir. Bu kriterler, normal şartlar altında bir nakliyat işleminin ne kadar tutacağını belirler. Ancak, bu kriterlerin dışında da ehemmiyet teşkil eden faktörler vardır. Bunların başında, evin niteliği gelmektedir. Sözgelimi, 1+1 bir evin nakliyat ücretiyle, 4+1 evin nakliyat ücreti hiçbir zaman aynı olmaz. Ev taşıma ücretlerinde fiyat değişikliği yaşanmasının potansiyel sebepleri bu şekildedir.

Nakliyat Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Hayatın doğal akışı doğrultusunda nakliyat fiyatlarının değişkenlik göstermesi doğaldır. Dört kişinin çalıştığı, nakliyat kamyonunun kullanıldığı, asansörlü nakliyat aracının yer aldığı uzun mesafeli bir nakliyat işleminin ciddi bir maliyetinin olması normaldir. Ancak, bu nakliyat işinde firmalardan farklı fiyatlar alınabilir. Firmalar arası alınan fiyatlarda cüzi de olsa farklılıklar olabilir. Fakat, sektördeki diğer firmalardan çok daha fazla fiyat sunan kişi veya kurumlara karşı dikkatli olunmalıdır. Çünkü, nakliyat sektöründe kayıt dışı çalışan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar, nakliyat işini kaliteli hizmet yerine para kazanma amacıyla yapmaktadır. Ev taşıma ücretlerinde yaşanan fiyat değişikliklerine karşı müşterilerin her zaman uyanık olması gerekmektedir.

bahçelievler nakliyat blog ara resim

Bahçelievler'de ve civar bölgelerinde Nakliyat Hizmetleri veren firmamız; geçmiş 20 yılın verdiği tecrübe ile Evden Eve Nakliyat, Ofis Taşıma, Kurumsal Nakliyat Hizmetleri ve Eşya Taşıma sektöründe lider firmalardan biri haline gelmiştir. Firmamız; alanında uzman, güleryüzlü kadrosu ve %100 müşteri memnuniyeti odaklı politikası ile Bahçelievler sakinlerine sorunsuz ve zahmetsiz bir taşınma vaad etmektedir.

En İyi & En Kaliteli Nakliyat Firması

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama

Taşınmayı düşünen herkesin aklındaki ilk soru evden eve nakliyat ücretlerinin ne kadar olduğudur. İnternetteki fiyat hesaplama araçları sayesinde nakliyat ücretleri hakkında fikir edinmek mümkündür. Ancak, her şeyden önce nakliyat fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmek gerekir. Öncelikle, hangi eşyaların paketleneceğine dair nakliyat firmasını bilgilendirmek şarttır. Eşya çeşidi ve sayısını öğrenen nakliyat firması, buna uygun olarak bir fiyat teklifinde bulunacaktır. Eşyaların nereden nereye taşınacağı konusu ayrı bir ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü, nakliyat firması, eşya taşırken ne kadar yakıt ve zaman harcayacağını tespit etmek zorundadır. Özellikle, şehirler arası nakliyat işlemlerinde bu bilginin önemi büyüktür. Şehir içi mesafe önemsiz bir giderdir.

Oturulan Binanın Nakliyat Ücretlerine Etkisi

Eşyanın çıkarılacağı kat sayısı arttıkça nakliyat yapan personelin sarf edeceği efor artacağından dolayı bu durum nakliyat fiyatının artmasına neden olacaktır. Bundan mütevellit, nakliyat yapacak kişinin oturduğu binanın kat bilgisini doğru paylaşması gerekir. Ayrıca, bina asansörünün kullanılıp kullanılmadığı bilgisi mutlaka nakliyat firmasıyla paylaşılmalıdır. Buna ek olarak, müşterinin bina asansörünün kullanılabileceğine dair bina yönetiminden izin alması bir zorunluluktur. Bina asansörünün hacmi, nakliyat firmasına iletilmelidir. Müşterinin her iki ev için de bu bilgileri mümkünse yazılı olarak nakliyat firmasıyla paylaşması gereklidir. Bu bilgilerin eksik veya yanlış paylaşılması demek, nakliyat ücretlerinde fiyat değişikliği yapılması demektir. Bu bağlamda, müdakkik olmak gerekir.

Nakliyat Fiyatlarına Etki Eden Diğer Faktörler

Evin oda sayısı, ev taşıma ücretlerinin değişmesinde önemli bir etkendir. Çünkü, oda sayısının fazla olması, aynı zamanda eşya sayısının fazla olması demektir. Evin oda sayısı dikkate alınarak nakliyat kamyonu seçilir ve evin oda sayısı kadar nakliyat personeli ve ekipmanı getirilir. Oda sayısının yanlış paylaşılması durumunda nakliyat firması, ev taşıma ücretlerinde fiyat değişikliği yapmak zorunda kalacaktır. Bundan mütevellit, tüm müşterilerin oda sayısıyla beraber eşyalarının fotoğrafını çekip nakliyat firmasıyla paylaşması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Evde ne kadar eşya olduğunu göstermenin en garanti yolu budur. Aksi takdirde, nakliyat firması ve müşteri arasında ihtilaf yaşanması son derece doğal olacaktır.

Bahçelievler Hizmet Bölgelerimiz?

"%100 Müşteri Memnuniyeti İle Kalite Taşıyoruz!"

Bahçelievler Nakliyat Hizmetlerimiz?

"Kurumsal, Kaliteli, Ekonomik, Hızlı ve Güvenilir Nakliye Hizmetleri!

Taşıma Aşamaları

  • Ekspertiz
  • Sigortalama
  • Paketleme
  • Yükleme
  • Taşıma
  • Yerleştirme
  • Kontrol
  • Müşteri Onayı
Bahçelievler Nakliyat © Tüm Hakları Saklıdır - Bahçelievler Evden Eve Nakliye Hizmetleri.